naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków

Aktualności
15.07.2020Wyłącznik w zapalniczce.    W dniu 14 lipca 2020 r. w miejscowości Chyżne na drodze krajowej nr 7, małopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd członowy przewoźnika serbskiego, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Polska – Serbia.


W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że do tachografu podłączone zostało niedozwolone urządzenie służące do fałszowania czasu pracy (wyłącznik pracy tachografu).


Kierowca zaprezentował sposób jego działania, tj. po wciśnięciu elektrycznej zapalniczki znajdującej się w części środkowej pojazdu w okolicach popielniczki, tachograf podczas jazdy rejestrował postój pojazdu. Powyższe gniazdo zapalniczki zostało przerobione z jego poprzedniej funkcji na potrzeby manipulowania pracą tachografu. Dodatkowo plomba na nadajniku ruchu była zerwana, a sam nadajnik przerobiony. Pozostała część niedozwolonego urządzenia znajdowała się pod tapicerką z lewej strony pojazdu nad nogami kierowcy.

Pojazd skierowano do serwisu tachografów, gdzie zdemontowano wyłącznik, a tachograf doprowadzono do stanu fabrycznego. Przewoźnik pokrył koszty naprawy. Ponadto, zapłacił kaucję 12000 zł na poczet przyszłej kary.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkatMałopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury 

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
epuap
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2020