naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków

Aktualności
06.07.2020Jazda na wyłączniku a drugi za wysoki.   W dniu 2 lipca 2020 r. małopolscy inspektorzy podczas prowadzonych działań kontrolnych na autostradzie A4 w miejscowości Aleksandrowice ujawnili wykonywanie przewozu drogowego pojazdem, w którym zamontowany był wyłącznik tachografu oraz pojazdem, który przekroczył dopuszczalne parametry w zakresie wysokości.


W pierwszym przypadku przewoźnik turecki wykonywał transport rzeczy na trasie Polska – Turcja i po wnikliwej kontroli ujawniono, że kierowca stosując nieuczciwe praktyki, które stwarzają zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego, korzystał z wyłącznika tachografu nie rejestrując tym samym faktycznego czasu pracy.


Za powyższe naruszenie przepisów przedsiębiorcy grozi kara w kwocie 12000 zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a pojazd został wycofany z ruchu w celu zdemontowania niedozwolonego urządzenia.


W drugim przypadku po dokonaniu pomiarów pojazdu, którym przewożona była koparka okazało się, że zmierzona wysokość wynosi 4.18 m, co w stosunku do dopuszczalnych 4 m, stanowi przekroczenie normy o 18 cm. Dodatkowo, w pojeździe była uszkodzona lampa zespolona.

Przewoźnikowi za dopuszczenie do ruchu zbyt wysokiego pojazdu z ładunkiem grozi teraz kara w kwocie 5000 zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkatMałopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury 

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
epuap
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2020