e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków

Aktualności
19.06.2020Po raz trzeci złapany na wyłączniku.   W dniu 19 czerwca 2020 r. w miejscowości Chyżne na drodze krajowej nr 7 został zatrzymany do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik turecki wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Turcja- Polska przewożąc 22 tony ładunku.


W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że do tachografu podłączone zostało niedozwolone urządzenie służące do fałszowania czasu pracy – wyłączania pracy tachografu. Pojazd skierowano do serwisu tachografów celem demontażu wyłącznika i doprowadzenia pojazdu i tachografu do stanu fabrycznego.

W przedmiotowym przypadku nadajnik ruchu został przerobiony na potrzeby zatrzymywania jego pracy magnesem (kierowca schował go pod dywanikiem), jak również do instalacji tachografu dołączony został wyłącznik mechaniczny do odłączania drugiego sygnału prędkości IMS. Powyższy wyłącznik na przewodzie elektrycznym schowany był za siedzeniem kierowcy. Powyższa przeróbka pozwalała na dowolne wyłączanie pracy nadajnika bez generowania przez tachograf jakichkolwiek błędów i rejestrowania postoju i odpoczynku kierowcy zamiast jazdy i czasu pracy. Pojazd i tachograf doprowadzono do stanu fabrycznego, a przewoźnik pokrył koszty naprawy.

Od przewoźnika pobrano kaucje 11000 zł na poczet przyszłej kary, a kierującego ukarano mandatem karnym 2000 zł.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to już trzeci przypadek wyłącznika tachografu u tego samego przewoźnika w ciągu bieżącego roku wykryty przez małopolskich inspektorów z oddziału w Nowym Targu.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkatMałopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury 

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
epuap
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2020