e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków

Aktualności
14.05.2020Dużo za dużo - ważenie pojazdów.    W dniu 14 maja 2020 r. małopolscy inspektorzy prowadząc działania kontrolne ukierunkowane na przeciwdziałaniu degradacji dróg, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na drodze krajowej nr 7 w rejonie miejscowości Spytkowice, sprawdzali ilość przewożonego ładunku.


Niechlubnym rekordem może pochwalić się rumuński kierowca samochodu dostawczego, którym chciał przewieźć warzywa z Polski do Rumunii. Dostawczak o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t. ważył prawie 10 ton !!! Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł za przekroczenie dmc oraz stwarzanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego, a pojazd został usunięty na parking strzeżony w celu rozładowania.


Ponadto, zatrzymano do kontroli 2 pojazdy, którymi wykonywany był przewóz drewna ze Słowacji do Polski. Pierwszy ważył 44 tony, a drugi ponad 50 ton (dopuszczalne 40 t), w tym także przekroczył dopuszczalny nacisk osi pojazdu. Ww. przewoźnikom za przeładowanie pojazdów grozi kara, odpowiednio 5000 zł i 15000 zł. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.


W dniu 13 maja 2020 r. na autostradzie A4 w Aleksandrowicach inspektorzy zatrzymali pojazd, którym wykonywany był przewóz zbyt dużej ilości ładunku na trasie Polska – Belgia. Pojazd przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o prawie 2 tony i dopuszczalny nacisk na osi pojazdu o prawie 1,5 tony. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 1500 zł, kierowcę ukarano mandatem karnym.


ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkatMałopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury 

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
epuap
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2020