e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków

Aktualności
12.05.2020Przez granicę bez zezwoleń i karty kierowcy.    Dwa przypadki wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia ujawnili w dniu 11.05.2020r. na punkcie sanitarnym w Chyżnem małopolscy inspektorzy.


W pierwszym przypadku turecki przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy na trasie Turcja - Finlandia. W drugim przypadku właściwego zezwolenia nie posiadał także przewoźnik z Turcji, który realizował transport ładunku na trasie Turcja – Estonia.

Każdemu z ww. przewoźników grozi kara w wysokości 12000 zł, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a pojazdy usunięto na parking strzeżony do czasu okazania stosownych zezwoleń i wpłaty kaucji pieniężnej.

Również u kolejnego tureckiego przewoźnika ujawniono, że kierujący pojazdem realizując zadanie przewozowe, w celu ukrycia rzeczywistego czasu jazdy i odpoczynku, prowadził pojazd bez włożonej karty kierowcy do tachografu. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 2000 zł, a przedsiębiorca wpłacił kaucję w wysokości 3000 zł na poczet przyszłej kary.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkatMałopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury 

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
epuap
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2020