e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
01.10.2019Niedozwolone urządzenia służące do fałszowania zapisów
w tachografie wykryte przez małopolskich inspektorów.    Inspektorzy z Oddziału Terenowego w Nowym Targu wykonujący działania kontrolne w miejscowości Spytkowice (droga krajowa nr 7), w dniu 30 września br., zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do słowackiego przewoźnika, który wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy.


Podczas kontroli inspektorzy nabrali podejrzeń, że do tachografu podłączono niedozwolone urządzenie fałszujące jego pracę. Wobec tego pojazd skierowano do serwisu tachografów, i tu podejrzenia inspektorów okazały się trafne. W serwisie zdemontowano niedozwolone urządzenie i wykonano ponowną kalibrację tachografu.

W kolejnym przypadku w miejscowości Rudawa (droga krajowa nr 79), w dniu 27 września br., inspektorzy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika i w tym przypadku również wykryli zamontowane niedozwolone urządzenie służące do fałszowania pracy tachografu. I w tym przypadku udano się do serwisu tachografów celem demontażu niedozwolonego urządzenia.

Za stwierdzone nieprawidłowości przedsiębiorcą grozi kara w wysokości po 10 000 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019