e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
27.08.2019Akcja trzeźwość na terenie województwa małopolskiego.     Małopolscy inspektorzy w dniu 27 sierpnia br., prowadzili wzmożone kontrole ukierunkowane na sprawdzanie trzeźwości kierowców na terenie województwa małopolskiego.


Skontrolowano 207 kierowców. Niestety z w jednym przypadku kierowca prowadził pojazd po spożyciu alkoholu, wynik badania w wydychanym powietrzu wyniósł 0,3 mg/l, co odpowiada 0,6 promila alkoholu we krwi.

W trakcie prowadzonych działań stwierdzono jeszcze inne naruszenia m.in. jazdę na karcie innego kierowcy, naruszenia z czasu pracy, brak aktualnych badań technicznych (4 przypadki) wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego bez posiadania wymaganego zezwolenia, brak legalizacji tachografu, wykonywanie przewozu na potrzeby własne bez wymaganego zaświadczenia.

W sumie wszczęto 8 postępowań administracyjnych na przewoźników na kwotę 18 000 zł, natomiast na kierowców nałożono 17 mandatów karnych. Za niewłaściwy stan techniczny zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019