e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
10.06.2019Kierowca bez wymaganego dziennego odpoczynku
chciał jechać z dziećmi na wycieczkę.  Małopolscy inspektorzy w dniu 6 czerwca br., w Krakowie przeprowadzili kontrolę autobusu, który miał zabrać grupę przedszkolaków na wycieczkę.


Podczas prowadzonych czynności kontrolnych okazało się, że kierowca nie rejestrował wszystkich wymaganych aktywności poprzez wyjęcie karty kierowcy z tachografu, co miało miejsce w dniu 5 czerwca br., o godzinie 22:37 do godziny 10:10 dnia 6 czerwca br., kiedy to ponownie włożył kartę do tachografu.

Okazało się, że w tym okresie autobus przekroczył granicę polsko-ukraińską i przejechał trasę z Korczowej do Krakowa, kierowca cały czas przebywał w autobusie. W związku z powyższym kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu odebrania regularnego odpoczynku dobowego. Dodatkowo inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny z powodu pękniętej szyby czołowej.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 000 zł. Natomiast na przedsiębiorstwo wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 7000 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019