e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
21.05.2019Trzy w jednym.   Małopolscy Inspektorzy zatrzymali do kontroli w miejscowości Wola Dębińska pojazd członowy należący do polskiego przewoźnika.


W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu uwagę inspektorów zwróciły nowe mocowania tablic rejestracyjnych ciągnika siodłowego i nalepka kontrolna doklejona taśmą klejącą. Numer VIN umieszczony na pojeździe oraz zawarty w dowodzie rejestracyjnym okazanym przez kierującego były różne.

Ponadto inspektorzy ujawnili, że zainstalowany tachograf miał aktualne badanie okresowe jednak przeprowadzone było dla innego pojazdu.

Inspektorzy ustalili, iż zatrzymany ciągnik siodłowy nie posiadał ważnych badań technicznych, a w roku 2018 został czasowo wycofany z ruchu. Dodatkowo okazało się, że przedsiębiorca wykonywał krajowy przewóz na potrzeby własne bez wymaganego zaświadczenia.

Podsumowując, przedsiębiorca wykonywał przewóz kompletując dokumenty i przyrządy z trzech różnych pojazdów należących do niego. Kierowcę ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie zagrożone karą w wysokości 4 000 złotych.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019