e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
01.04.2019Przewóz towarów niebezpiecznych z emulatorem AdBlue.    28 i 29 marca małopolscy inspektorzy ujawnili dwa przypadki przewozu towarów niebezpiecznych z podłączonymi emulatorami AdBlue.


W jednym przypadku w miejscowości Olkusz na drodze krajowej nr 94, zatrzymano do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym przewożono towary niebezpieczne. W trakcie inspekcji okazało się, że ma zamontowane urządzenie do fałszowania emisji spalin, za co kierującego ukarano mandatem karnym, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny. Inspektorzy stwierdzili również nieprawidłowości związane z samym przewozem towaru niebezpiecznego tj.: brak wymaganego wyposażenia, brak dokumentów. Na przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 1000 zł.


W drugim przypadku zatrzymano na autostradzie A4 w miejscowości Aleksandrowice, zespół pojazdów należący do rumuńskiego przewoźnika, który również przewoził towary niebezpieczne i tu także wykryto zamontowany emulator AdBlue. Kierowcę ukarano mandatem karnym i zatrzymano dowód rejestracyjny.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019