naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
19.02.2019Z Rosji do Włoch bez karty kierowcy w tachografie.    W dniu 18.02.2019r., na przejściu granicznym w Chyżnem inspektorzy z Nowego Targu zatrzymali do kontroli pojazd członowy rosyjskiego przewoźnika, którym realizowany był przewóz 20,5 tony ładunku z Rosji z okolic Jekaterynburga za Uralem do Włoch.


W trakcie kontroli stwierdzono, że znaczną część trasy pojazd poruszał się bez karty w tachografie, a kierowca okazał na tą okoliczność zaświadczenie o czasie wolnym, które wzbudziło podejrzenia. Kierowca w czasie, gdy jechał bez karty miał kontrolę w Rosji udokumentowaną protokołem z naruszeniem - jazda bez karty. Tym samym informacje w zaświadczeniu o czasie wolnym okazały się nieprawdziwe. Pomimo kontroli w Rosji kierowca nadal kontynuował jazdę bez karty w tachografie. Następnie w chwili przejazdu z bazy firmy otrzymał kartę drogową z danymi pojazdu, kierowcy i ładunku. Porównanie danych z karty drogowej i danych z tachografu wykazało, że kierowca użył dwóch nie swoich kart kierowcy, aby ukryć ewentualne naruszenia czasu pracy.

Wynikiem kontroli było nałożenie mandatu karnego w kwocie 2000zł na kierowcę - jazda bez karty, a na firmę wszczęcie ograniczone do 12 tyś. Suma kary z naruszeń to 25450 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019