naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
06.12.2018
Samochód ciężarowy z oderwanymi kołami.


 
    W związku z kolizją do jakiej doszło na autostradzie A4 małopolscy inspektorzy zostali wezwani przez funkcjonariuszy Policji do interwencji. Po przybyciu na wskazane miejsce okazało się że z samochodu ciężarowego odpadły bliźniacze koła z tylnej osi – to naprawdę cud, że nikomu nic się nie stało i nikt nie ucierpiał.


Prawdopodobną przyczyną usterki było poluzowanie się kilku śrub. Dodatkowo po przyjeździe na miejsce stwierdzono niesprawność układu hamulcowego (nie działający zacisk hamulcowy lewego przedniego koła o czym świadczyła skorodowana na całej powierzchni tarcza).


Po za tym inspektorzy stwierdzili, że przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed przemieszczeniem, a według okazanych do kontroli dokumentów została przekroczona ładowność pojazdu o ok. 2 tony, natomiast kierowca nie posiadał aktualnego wypisu z licencji oraz wykresówki.


W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami na przedsiębiorstwo wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę 2500 zł, a kierowca został ukarany mandatami karnymi.


Samochód z autostrady został usunięty na parking celem jego naprawy i przeładunku.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018