naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
23.10.2018
Wizyta w przedszkolu.


 
    W dniach 22 i 23 październik 2018 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie wraz z Krokodylkiem Tirkiem przeprowadzili lekcje bezpieczeństwa ruchu drogowego w gminnym przedszkolu samorządowym w Jabłonce oddział w Podwilku oraz w punkcie przedszkolnym Sióstr Służebniczek im. bł. E. Bojanowskiego w Rabce Zdroju.


Inspektorzy opowiedzieli dzieciom, czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego, zapoznali z elementami munduru i wyposażenia inspektorów.


W kilku zabawnych, ale i pouczających historyjkach zapoznali dzieci z krokodylkiem Tirkiem i jego przyjaciółmi. Krokodylek Tirek wraz z inspektorami ostrzegali przed niebezpieczeństwami, z jakimi można się spotkać uczestnicząc w ruchu drogowym i przypominali podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w trakcie jesiennych spacerów i zabaw. Następnie wiedzę dzieci sprawdził nie kto inny, jak krokodylek Tirek we własnej osobie! Spotkanie z tym przemiłym bohaterem sprawiło dzieciom ogromną radość. Dzieci otrzymały także odblaskowe upominki od Inspekcji Transportu Drogowego, aby były widoczne na drodze w trakcie przedszkolnych spacerów.


Ostatni punkt spotkania stanowiło zwiedzanie pojazdu Krokodylka Tirka, gdzie z największą przyjemnością, jaką sprawiło dzieciom było samodzielnie uruchamianie sygnałów dźwiękowych. Dzieci miały także możliwość sprawdzenia stanu technicznego samochodów swoich pań nauczycielek – na szczęście obyło się bez mandatów :-).W wyjątkowej lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego wzięło udział ponad 100 dzieci. Krokodylek Tirek dziękuje wszystkim dzieciom za ciepłe przyjęcie i przemiłą atmosferę, jaka panowała w trakcie naszej lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego.
ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018