naglowek
 
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
12.02.2018


Na zimowy wypoczynek niesprawnymi autokarami.    Od początku rozpoczęcia zimowych ferii ITD na terenie całego kraju prowadzi akcję „BEZPIECZNY AUTOKAR”, podczas której prowadzone są wzmożone kontrole autobusów, którymi przewożeni są pasażerowie, a w szczególności dzieci i młodzież na wypoczynek.


Na terenie województwa małopolskiego ferie rozpoczęły się w sobotę 10 lutego br., a co za tym idzie inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zintensyfikowali swoje działania kontrolne w zakresie kontroli autokarów.

Efektem prowadzenia w pierwszym dniu ferii zimowych ww. działań było przeprowadzenie kontroli 14 autobusów, którymi łącznie podróżowało 560 osób. Niestety, 2 z nich z dziećmi nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy ze względu na ujawnione usterki techniczne.

W pierwszym przypadku bieżnik opony był nadmiernie zużyty, była także niewłaściwie ustawiona zbieżność kół oraz zauważono nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika pojazdu. Autobusem tym kierujący wyjechał z Tarnowa i chciał dojechać do Zawoi przewożąc 32 dzieci.


Drugim autobusem kierowca przewoził 25 dzieci chcąc dojechać z Bukowna do stolicy Tatr. Podróż ta została przerwana w Głogoczowie, gdyż w trakcie prowadzenia inspekcji stwierdzono nadmiernie zużyty bieżnik opony, z której wystawały aż druty!!!

W obu powyższych przypadkach dzieci musiały czekać na zastępczy transport, tak aby bezpiecznie mogły dotrzeć na zimowy wypoczynek. Kierowców ukarano mandatami karnymi w łącznej kwocie 1350 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018