naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
24.11.2017


Wiewiór ukrył, ITD znalazła.    W dniu 21 listopada 2017r., w miejscowości Aleksandrowice (autostrada A4) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali do kontroli pojazd członowy przewoźnika rumuńskiego, którym realizowany był międzynarodowy transport drogowy ATP (szybko psujące się artykuły żywnościowe) na trasie Węgry – Niemcy.


W trakcie kontroli instalacji tachografu cyfrowego (urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy) w pojeździe, stwierdzono podłączenie dodatkowych przewodów oraz urządzenia elektronicznego sterującą pracą tachografu (czyżby wyłącznik ukrył Wiewiór z Epoki Lodowcowej). Uruchomienie tego urządzenia powodowało zakłócenie prawidłowej pracy tachografu w taki sposób, że podczas gdy pojazd znajdował się w ruchu rejestrował odpoczynek zamiast aktywności w postaci prowadzenia pojazdu przez kierującego.


Ukrywanie faktycznego czasu jazdy i odpoczynku przez kierowcę ma wpływ na stwarzanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego i może mieć tragiczne skutki (zaśnięcie z przemęczenia za „kierownicą”).


Za powyższe naruszenia wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną, pojazd wycofano z ruchu, a kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 2000 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017