naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
26.07.2017


Szara strefa na lotnisku w Balicach.   W dniu 21 lipca 2017r., na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, w trakcie prowadzenia czynności kontrolnych zwrócili uwagę na samochód osobowy typu Van, co do którego zachodziło podejrzenie wykonywania przez przewoźnika, zarobkowego przewozu osób bez stosownych uprawnień.


W związku z powyższym, pojazd został zatrzymany do szczegółowej kontroli, a przypuszczenia inspektorów okazały się jak najbardziej trafne, gdyż w/w samochodem realizowany był transport osób z hotelu na lotnisko, bez wymaganej licencji.

Za stwierdzone nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 8000 zł.


Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że wykonywanie transportu drogowego bez posiadania odpowiednich uprawnień jest zabronione i stanowi szarą strefę oraz nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników, za co grożą wysokie kary pieniężne.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017