naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
27.06.2016


Bezpieczny Autokar - wakacje 2016.


    W związku z trwającymi wakacjami Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Autokar - wakacje 2016”, polegającej na prowadzeniu wzmożonych kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.


Celem akcji zapoczątkowanej w 2003 r. jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych podróżnych udających się na wczasy. Pomimo, iż kierowcy i przewoźnicy są coraz bardziej świadomi ciążącej na nich odpowiedzialności, to w dalszym ciągu wykrywane są naruszenia i zatrzymywane są pojazdy w złym stanie technicznym. W ramach powyższych działań, szczególny nacisk kładziony jest na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierujących. Ponadto, po przeprowadzonej kontroli inspektorzy tut. Inspektoratu rozdają dzieciom gadżety, pozwalające poprawić ich widoczność na drodze, których zakup został sfinansowany przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie.

Kontrole autokarów turystycznych będą prowadzone przez okres cały wakacji, zarówno na głównych szklakach komunikacyjnych jak i w miejscu wyjazdu po zgłoszeniu telefonicznym. Informujemy, że Inspekcja Transportu Drogowego przyjmuje od Państwa zgłoszenia autokarów do kontroli, których można dokonywać z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

W związku z powyższym, przypominamy numer telefonu WITD w Krakowie: (12) 416 51 20 (szczegółowa procedura zgłaszania autobusów do kontroli znajduje się na stronie internetowej WITD w Krakowie).

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016