naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
13.05.2016


Samochód ciężarowy przeładowany prawie o 9 ton.


    W dniu 11 maja 2016 r. inspektorzy WITD Kraków z Oddziału Terenowego w Nowym Targu wykonując zadania inspekcyjne na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Zembrzyce zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy należący do polskiego przedsiębiorcy, którym przewożony był beton.


Na podstawie przeprowadzonego ważenia stwierdzono, że masa pojazdu wraz z ładunkiem wynosiła 40,95 tony, chociaż wg dowodu rejestracyjnego nie mogła być wyższa niż 32 t, dopuszczalna masa całkowita pojazdu została zatem przekroczona niemal o 9 ton. Ponadto, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowej o 8,65 ton. Na miejsce kontroli podstawiony został drugi pojazd, na który przeładowano część betonu.

W związku z powyższym, wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 000 zł, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Oprócz tego, kierowca w chwili zatrzymania do kontroli nie rejestrował na wykresówce wskazań tachografu, za co nałożono mandat w kwocie 2 000 zł, a także wszczęto postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy zagrożone karą 5 000 zł.
 

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016