naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
10.05.2016


Autobusy z dziećmi niedopuszczone do dalszej jazdy.


    W dniu 9 maja 2016r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zostali wezwani na kontrolę autobusu, który miał zawieźć około 30 osobową grupę dzieci na wycieczkę z Krakowa do Rabki Zdrój. W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że autobus posiada usterki techniczne mające wpływ na bezpieczeństwo pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego, wobec czego nie został dopuszczony do dalszej jazdy.


W związku z powyższym, na miejsce kontroli został wezwany drugi zastępczy autobus, ale po wnikliwej kontroli inspektorów okazało się, że ze względu na ujawnione nieprawidłowości stanu technicznego została podjęta decyzja o zakazie dopuszczenia tego autobusu do dalszego ruchu. Dopiero przyjazd trzeciego autobusu okazał się szczęśliwy dla dzieci i po kontroli w poczuciu bezpieczeństwa wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę.

Kierowcy niesprawnych autobusów zostali ukarani mandatami karnymi o łącznej sumie 600 zł oraz zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów do czasu usunięcia usterek.  

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016