naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
16.01.2016


Bezpieczny Autokar - ferie 2016.


       Dzisiaj rozpoczęły się ferie w województwach: Małopolskim, Świętokrzyskim, Lubuskim, Kujawsko-Pomorskim oraz Wielkopolskim. Podczas ferii, w ramach akcji „Bezpieczny Autokar - ferie 2016", inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą na terenie całego kraju wzmożone kontrole drogowe autokarów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Bezpieczny Autokar

Kontrole odbywają się w miejscach odjazdu autokarów lub na wyznaczonych przez wojewódzkie inspektoraty stałych punktach kontroli, na które autokar może podjechać przed wyjazdem. Dodatkowo, kontrole odbywają się na głównych szlakach komunikacyjnych. Sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierowców. Istnieje możliwość skontrolowania autokaru tuż przed wyjazdem. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z właściwym Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego. Numery telefonów do WITD dostępne są na naszej stronie internetowej: link. Kontrole będą trwały do ostatniego dnia ferii, czyli do dnia 28 lutego br.

Podczas trwania ferii od poniedziałku do piątku w godzinach (09: 00 - 16: 00) uruchomiona zostanie infolinia akcji (22 2204300) w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje dotyczące akcji "Bezpieczny Autokar - ferie 2016".


Dzisiaj na punkcie kontrolnym w Głogoczowie gościliśmy Ministra Infrastruktury i Budownictwa Pana Andrzeja Adamczyka, Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego promującego bezpieczny transport, jako sposób na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. poprzez wzmocnienie stosowania środków nadzoru w tym zakresie. W kontrolach wzięli także udział p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz p.o. Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego Michał Pierzchała. W trakcie trwania kontroli autokarów dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji dotyczących zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzona przez ITD od 2003 r. akcja „Bezpieczny Autokar" przyczynia się do znacznej poprawy bezpieczeństwa podróży tym środkiem transportu. Poprawia się również stan techniczny pojazdów oraz zmniejsza się liczba naruszeń popełnianych przez przewoźników.

W okresie sześciotygodniowych, ubiegłorocznych ferii zimowych inspektorzy ITD skontrolowali ponad 920 autokarów przewożących dzieci, z czego 96 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, natomiast 10 pojazdów, ze względu na fatalny stan techniczny nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Łącznie zatrzymano 63 dowody rejestracyjne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż żaden z kontrolowanych kierowców nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

żródło: www.gitd.gov.pl

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016